Analýza

Jak investovat v roce 2023

Nejistá doba přináší mnohá rizika jak pro naši životní úroveň, tak finanční prostředky. Proto se stále čím dál více investorů ptá, jakým způsobem nejlépe ochránit svůj majetek před zbytečnými riziky a zároveň být schopen zajistit jeho zhodnocení.

Takový úkol není snadný a proto jsme připravili analýzu investičích příležitostí pro nadcházející rok, která zohledňuje všechny známé aspekty ovlivňující investiční portfolia a aktivity.

Z čeho jsme vycházeli?

Pro váš lepší přehled jsme hned na začátku analýzy zmínili a podrobně rozebrali všechny ekonomické faktory a jejich potenciální vývoj, protože právě vysoká inflace, politika centrálních banka, zpomalení ekonomiky, ziskovost firemního sektoru nebo dozvuky války na Ukrajině a s tím spojená energetická krize v Evropě jsou hrozbami, které je nutné sledovat. Zároveň je potřeba se naučit v současné ekonomické situaci hledat i zajímavé příležitosti, které jsou v analýze rovněž zmíněny.

Nezapomněli jsme ani na potenciální scénáře vývoje ekonomiky, neboť současná situace je pouze výchozím bodem, který se bude v průběhu roku 2023 nadále měnit a reagovat na další podněty.

Dále zde najdete hodnotná doporučení pro stavbu vlastního investičního portfolia a to jak z hlediska dlouhodobého, tak krátkodobého investora. Vzhledem ke specifičnosti obou pohledů zmiňujeme samostatně přístup ke struktuře majetku, nastavení třech pilířů investic a doplnění o konzervativní či rizikové složky. Díky tomu získáte lepší přehled nad akciemi z geografického pohledu ve vztahu k široké diverzifikaci, participaci hodnotových či růstových akcií na portfoliu nebo dluhopisů ze zahraničí a ČR.

Rovněž doporučujeme zahrnout do svého hledáčku nemovitosti, které v analýze porovnáváme z hlediska tuzemského i zahraničního trhu. Zároveň je vhodné řešit dividendové portfolio, neboť právě se segmentem nemovitostí se obě investiční aktivity skvěle doplňují. Samotné nemovitostí totiž nejsou likvidní, mohou s nimi souviset neočekávané náklady a většinou jsou řešeny v rámci jednoho ekonomického prostředí, což není z hlediska diverzifikace rozumnou volbou. Oproti tomu dividendové portfolio je široce diverzifikovaným, likvidním, ale přesto volatilním prostředkem zahrnujícím různé měny i ekonomická prostředí.

Co v analýze najdete?

Komu je analýza určena?

4 hlavní důvody, proč si analýzu stáhnout

Reference

Investor 35 let

300 mil Kč

Svůj majetek jsem vydělal v USA, kde jsem dlouho žil. A tak i vzhledem k velikosti svého majetku jsem měl možnost se bavit s největšími finančními institucemi na světě, např. Morgan Stanley, Creative Planning atd… ale i mnoha českými privátními bankéři a dalšími US a UK poradci a poradenskými firmami. V té době jsem již rok spolupracoval s panem Sušánkou a Sušánka & partneři. K mému překvapení jsem zjistil, že nespatřuji velký rozdíl mezi poradcem z Morgan Stanley a Honzou Sušánkou z České republiky. To hovoří, myslím, velmi dobře ve prospěch pana Sušánky. Oba nabízejí finanční plánování a investiční poradenství na vysoké úrovni. Privátní bankovnictví v CZ je zlehka zaseknuté v době před pár lety, ale jistě to není ta nejhorší volba. Vedle poradce jako je Jan Sušánka ale zaostávají a opravdu si nemůžete být jistí, jestli vám radí ve váš prospěch.

Jak bezpečně investovat své finanční prostředky v roce 2023? Přečtěte si naši investiční analýzu a inspirujte se při tvorbě svého investičního portfolia!

WordPress Video Lightbox Plugin

Stažení analýzy
Jak investovat v roce 2023

Pro dokončení objednávky prosím vyplňte formulář níže.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.