Co je přidanou hodnotou family office?

Za poslední dva týdny jsem dostal několik dotazů ohledně služby Family Office. Mezi lidmi jde zatím stále o ne zcela známý pojem, avšak povědomí v ČR posiluje.

Za poslední dva týdny jsem dostal několik dotazů ohledně služby Family Office. Mezi lidmi jde zatím stále o ne zcela známý pojem, ovšem povědomí o této službě začíná v ČR posilovat.

Na sociálních sítích se lze dočíst, že se jedná o komplexní finanční plánovaní rodin od dlouhododobého investičního portfolia, přes hypotéku až po pojištění majetku. Já osobně a i u nás ve společnosti vnímáme pojem Family office odlišným a komplexnějším způsobem. Vidím ho jako partnerství rodiny a poradenské kanceláře family office, která pomáhá při správě rodinného majetku a vytváří strategie a procesy, díky kterým rodina dokáže chránit svůj majetek po několik generací.

Největší výhodou Family Office, tzv. rodinné kanceláře, je správné, efektivní a pečlivé řízení vašeho rodinného bohatství a majetku. Další neméně důležitou výhodou je úspora času, který můžete věnovat řízení podniku či jiným aktivitám Rodina může využít služeb rodinné kanceláře a sama se rozhodnout, které služby jsou pro ni užitečné.

Family Office připravuje rodinu a členy rodiny na převod majetku na další generaci (tzv. mezigenerační transfer). Tato problematika by měla být vždy hlavní přidanou hodoutou službou Family Office. Jedná se o dlouhodobý a náročný proces. Ne vždy však musí jít pouze o převod firmy na další generaci, např. v případě, že se rodinná firma prodá a potomci ve firmě nechtějí pokračovat. V takovém případě se řeší, jen mezigenerační převod majetku.

Jaké konkrétní služby Family Office zahrnuje?

Family Governance – rodiný protokol a ústava

Succession Planing – plánování nástupnictví

Estate Planning, Trusts & Corporate Services – majetkové plánování a korporátní služby

Tax and Legal Planning – daňové a právní poradenství

Charity and Philantrophy – charita a filantropie

Wealth Management – privátní investiční poradenství

Je určitě nerealné, aby se všemi službami pomáhal rodině a rodinným příslušníkum jen jeden poradce. U nás ve společnosti máme několikačlený tým, který se touto problematikou zabývá. Dále spolupracujeme s řadou dalších odborníků patřících mezi absolutní špičku ve svých oborech.

Konkrétně já mám na starosti strategii investičních portfolií a nastavení toku peněz na jednotlivé aktivity, zajišťuji celkovu koordinaci služeb, komunikaci s rodinou a rodinými příslušníky.

Pro koho je vlastně služba Family Office vhodná?

V zahraničí je tato služba nabízena rodinám, které disponují minimálně 1 000 000,- EUR. V České republice je hodně rodin, které nesplňují podmínky velkých bank či institucí, ale přesto by služby Family Office potřebovaly a neví na koho se obrátit.

My se zameřujeme na klienty s majetkem 10 000 000,- Kč a více, kde už se dá za určitých podmínek malá Family Office vybudovat a poskytnout.

Kromě specifické služby Family Office nabízíme placené investiční poradenství pro privátní klienty s minimální investicí 1 000 000,- Kč nebo pravidelnou investicí 20 000,- Kč. Pokud by vás zajimaly podrobnější informace, mužete navštívit podstránku family office nebo mi přímo napsat konkrétní dotaz k tématu, které vás zajímá. 

Nově se také můžete přihlásit k odběru pravidelného týdeníku ze světa investic a financí.

Analytických měsíčník

Chcete dostávat každý měsíc novinky ze světa investic a financí formou analytického měsíčníků?

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku. (trochu přeformulovat)

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Video Lightbox Plugin

Nenašli jste konkrétní informaci, kterou jste hledali?

Nevadí. Nechte nám na sebe kontaktní údaje, my se Vám ozveme.

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

Stáhnout analýzu dluhopisů

* povinné pole
   

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.