Co je přidanou hodnotou family office?

Za poslední dva týdny jsem dostal několik dotazů ohledně služby Family Office. Mezi lidmi jde zatím stále o ne zcela známý pojem, avšak povědomí v ČR posiluje.

Za poslední dva týdny jsem dostal několik dotazů ohledně služby Family Office. Mezi lidmi jde zatím stále o ne zcela známý pojem, ovšem povědomí o této službě začíná v ČR posilovat.

Na sociálních sítích se lze dočíst, že se jedná o komplexní finanční plánovaní rodin od dlouhododobého investičního portfolia, přes hypotéku až po pojištění majetku. Já osobně a i u nás ve společnosti vnímáme pojem Family office odlišným a komplexnějším způsobem. Vidím ho jako partnerství rodiny a poradenské kanceláře family office, která pomáhá při správě rodinného majetku a vytváří strategie a procesy, díky kterým rodina dokáže chránit svůj majetek po několik generací.

Největší výhodou Family Office, tzv. rodinné kanceláře, je správné, efektivní a pečlivé řízení vašeho rodinného bohatství a majetku. Další neméně důležitou výhodou je úspora času, který můžete věnovat řízení podniku či jiným aktivitám Rodina může využít služeb rodinné kanceláře a sama se rozhodnout, které služby jsou pro ni užitečné.

Family Office připravuje rodinu a členy rodiny na převod majetku na další generaci (tzv. mezigenerační transfer). Tato problematika by měla být vždy hlavní přidanou hodoutou službou Family Office. Jedná se o dlouhodobý a náročný proces. Ne vždy však musí jít pouze o převod firmy na další generaci, např. v případě, že se rodinná firma prodá a potomci ve firmě nechtějí pokračovat. V takovém případě se řeší, jen mezigenerační převod majetku.

Jaké konkrétní služby Family Office zahrnuje?

Family Governance – rodiný protokol a ústava

Succession Planing – plánování nástupnictví

Estate Planning, Trusts & Corporate Services – majetkové plánování a korporátní služby

Tax and Legal Planning – daňové a právní poradenství

Charity and Philantrophy – charita a filantropie

Wealth Management – privátní investiční poradenství

Je určitě nerealné, aby se všemi službami pomáhal rodině a rodinným příslušníkum jen jeden poradce. U nás ve společnosti máme několikačlený tým, který se touto problematikou zabývá. Dále spolupracujeme s řadou dalších odborníků patřících mezi absolutní špičku ve svých oborech.

Konkrétně já mám na starosti strategii investičních portfolií a nastavení toku peněz na jednotlivé aktivity, zajišťuji celkovu koordinaci služeb, komunikaci s rodinou a rodinými příslušníky.

Pro koho je vlastně služba Family Office vhodná?

V zahraničí je tato služba nabízena rodinám, které disponují minimálně 1 000 000,- EUR. V České republice je hodně rodin, které nesplňují podmínky velkých bank či institucí, ale přesto by služby Family Office potřebovaly a neví na koho se obrátit.

My se zameřujeme na klienty s majetkem 10 000 000,- Kč a více, kde už se dá za určitých podmínek malá Family Office vybudovat a poskytnout.

Kromě specifické služby Family Office nabízíme placené investiční poradenství pro privátní klienty s minimální investicí 1 000 000,- Kč nebo pravidelnou investicí 20 000,- Kč. Pokud by vás zajimaly podrobnější informace, mužete navštívit podstránku family office nebo mi přímo napsat konkrétní dotaz k tématu, které vás zajímá. 

Nově se také můžete přihlásit k odběru pravidelného týdeníku ze světa investic a financí.

Pavel Černík
analytik

Chcete dostávat každý týden novinky ze světa investic, ekonomiky a kapitálových trhů?
Přihlaste s k našemu odběru.

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku.

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Lightbox

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.