Výsledky Zlaté Koruny 2017

Včera na galavečeru Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích finanční soutěže Zlatá Koruna 2017. Slavnostní vyhlášení cen se konalo pod.
Zlatá koruna logo

V pátek večer na galavečeru Zlaté koruny v TOP Hotelu Praha se udílely ceny v 19 soutěžních kategoriích finanční soutěže Zlatá Koruna 2017. Slavnostní vyhlášení cen se konalo pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka a ministra financí Ivana Pilného, který měl také zahajovací řeč. Mezi oceněnými se objevili jak zavedené produkty, tak čerstvé novinky na českém finančním trhu.

Finanční produkty

Své síly v letošním ročníku poměřilo 182 produktů od 72 finančních společností. Roli rozhodčích na sebe vzala již tradičně Finanční akademie, odborná porota Zlaté koruny. Ta měla po letošní výrazné personální obměně 366 členů.

Banky

Nejúspěšnější finanční společností v soutěži se letos opět stala Fio banka, na paty jí ale šlapou Equa bank a mBank, tradiční rivalové na českém bankovním trhu. Fio banka dominovala jak běžným tak podnikatelským účtům. Jejich Fio osobní účet bez poplatků navíc obhájil vítězství z loňského roku. Zabodovala také v Obchodování s cennými papíry, Podnikatelských úvěrech a On-line aplikacích.

Equa bank nezůstala stranou a v mnohých kategoriích šlape Fio bance na paty. V některých kategoriích se jí však podařilo zvítězit. Equa tak letos dominuje Úvěrům se svou Minutovou půjčkou, a také Platebním kartám se Zlatou kartou od Equa bank. Nesmíme opomenout ani druhé místo v Ceně veřejnosti, které obsadil Běžný účet od Equa bank.

Třetici nejúspěšnějších bank uzavírá mBank, která ovládla obě veřejné ankety Zlaté koruny – Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů. Kromě toho se může těšit také z několika stříbrných a bronzových medailí.

Pojišťovny

Pojišťovně Allianz se uvedení nových produktů vyplatilo. Hned dva její produkty se umístily na předních příčkách v Novince roku. Produkt Allianz AUTO s cenou podle ujetých kilometrů se Finanční akademii Zlaté koruny zalíbil natolik, že ho dosadili na první příčku. Vítězství produktu povinného ručení je jasným důkazem, že i v tomto segmentu se můžeme těšit na zajímavé inovace. U životního pojištění dosáhl produkt FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny již neuvěřitelné 9. vítězství. V kategorii Neživotního pojištění si zlatou korunu odnesla Kooperativa, která bodovale také u Pojištění pro podnikatele, produkt TREND dokonce získal již 10. zlatou korunu, celkem má tak na kontě 14 ocenění!

Zlatá koruna navíc v roce 2017 dosáhla významného milníku a dostala svou „občanku“. Po 15 letech se nabízí krátké ohlédnutí za historií soutěže.

Historie soutěže

V roce 2003, kdy Zlatá koruna vznikla, soutěž hodnotila 95 produktů od 49 společností. Soutěžilo se tehdy v 10 kategoriích. Odborná porota – Finanční akademie – neměla ani 60 členů, dnes jejich počet vzrostl na 366. O tři roky později, v roce 2007, byla zařazena premiéra: Novinka roku. Z té se okamžitě stala nejoblíbenější kategorie celé soutěže. V následujícím roce jsme hlasování veřejnosti rozšířili o Cenu podnikatelů a přivítali jsme v soutěži mimořádně významný segment trhu finančních služeb.“ říká Dr. Pavel Doležal, ředitel projektu Zlatá koruna.

Zlatá koruna reagovala rychle na požadavky trhu, a proto byla v roce 2014 zařazena kategorie On-line aplikace. Zatím posledním rozšířením panteónu soutěžních kategorií je Cena za společenskou odpovědnost, na které se svým hodnocením podílí jak Finanční akademie, tak veřejnost formou průzkumu realizovaného společností IPSOS pro Zlatou korunu. Putovní cenu již potřetí získala Česká spořitelna, která prostřednictvím hned dvou nadací zastřešuje celou řadu CSR projektů. Kromě průzkumu u laické veřejnosti, který probíhal už loni, dostala letos hlas i Finanční akademie.

Aktivity firem v oblasti CSR a udržitelného rozvoje nabývají stále na důležitosti. Očekává je nejen veřejnost, tedy vlastně zákazníci finančních společností , ale zejména je potřebuje celá naše společnost. Uvědomují si to stále více i finanční společnosti a to je opravdu dobře,“ řekl k Ceně Zlaté koruny za společenskou odpovědnost Tomáš Macků, ředitel komunikace výzkumné agentury Ipsos, která téma dlouhodobě sleduje.

Díky novým technologiím se finanční sektor dynamicky rozvíjí. Fintech se stává fenoménem i disruptem finančních služeb, a tak i Zlatá koruna má již teď pro příští ročníky připraveny další novinky v soutěži.

Představu o velikosti a významu Zlaté koruny dokládá po 15 letech úctyhodných 2772 hodnocených produktů, které prošly soutěží. V anketě o Cenu veřejnosti a podnikatelů odhlasovalo již více než milion účastníků. Mezi nimi můžeme nalézt spokojené klienty, kteří se při volbě finančních služeb rozhodovali právě na základě výsledků soutěže Zlaté koruny. Mnohé o kvalitě a nezávislosti soutěže vypovídá i fakt, že žádný z celkem již 756 oceněných produktů se nedostal do problémů.“ hodnotí Dr. Pavel Doležal.

Absolutním vítězem 15. ročníku Zlaté koruny se ale stali samotní klienti. Pro finanční společnost snad není významnějšího ocenění, než když jsou její produkty oblíbené.

Kategorie pro spotřebitele

 
   Hypotéky
 
   1.
   Hypotéka České spořitelny
   Česká spořitelna
   2.
   Hypotéka s bezpečným financováním
   Hypoteční banka
   3.
   Hypotéka s atraktivní sazbou 1,69%
   Unicredit bank
 
   Životní pojištění
 
   1.
   Flexi životní pojištění
   pojišťovna České spořitelny
   2.
   Allianz ŽIVOT bez absurdních poplatků
   Allianz pojišťovna
   3.
   Životní pojištění NA PŘÁNÍ
   Kooperativa pojišťovna
 
   Neživotní pojištění
 
   1.
   Autopojištění NAMÍRU
   Kooperativa pojišťovna
   2.
   Náš domov
   ČSOB pojišťovna
   3.
   Allianz AUTO s cenou podle ujetých kilometrů
   Allianz pojišťovna
 
   Podílové fondy
 
   1.
   Active Invest
   Conseq Investment Management
   2.
   Horizont Invest
   Conseq Investment Management
   3.
   Pioneer Funds – Global Multi-Asset Target Income
   Pioneer Asset Management
 
   Penzijní spoření
 
   1.
   Conseq globální akciový účastnický fond
   Conseq penzijní společnost
   2.
   Allianz PENZE s daňovým automatem
   Allianz penzijní společnost
   3.
   Doplňkové penzijní spoření
   Česká spořitelna – penzijní společnost

Zde je výpis a umístění produktů v hlavních kategorií. Jsem velmi potěšen, že produkty, které nabízíme do portfolií našim klientům se ve většině případů umístily na prvních místech v soutěži. Zároveň mě těší, že už druhým rokem mohu být součástí soutěže Zlaté Koruny jako člen finanční akademie.

Zdroj: Tisková zpráva Zlaté Koruny a Jan Sušánka, EFA

Pavel Černík
analytik

Chcete dostávat každý týden novinky ze světa investic, ekonomiky a kapitálových trhů?
Přihlaste s k našemu odběru.

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku.

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Lightbox

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.