Investiční portfolia pro budoucí rentiéry

Pokud ještě nejste ve fázi čerpání nekonečné renty, poodhalíme, jak pracujeme s lidmi, kteří se chtějí stát rentiéry.

Cílem rentiérů je vybudovat bezpečnou strategii, jak rentu z celkového majetku čerpat a svůj majetek a rentu ochránit před inflaci, plus vydělat něco nad inflaci. Čerpání tzv. nekonečné renty znamená vybírat pouze výnos, přičemž zbytek majetku pozvolna roste dál. Jednou tak lze celý rodinný majetek předat dětem či dědicům, jak je běžné v západních zemích a hlavně v USA, kde se portfolia dědí z generace na generaci. Základem je nastavení rodinné strategie.

Od našeho servisu a poradenství můžete očekávat:

Jsme toho názoru, že pokud vyděláváte peníze v České republice (jako zaměstnaní či podnikáním), tak byste o svém majetku měli přemýšlet následujícím způsobem:

Logo Jan Sušánka

Permanentní portfolio

Jedná se o konzervativní portfolio určené investorům, kteří se bojí o svůj majetek a obávají se velkých propadů. Za měsíc březen 2020, kdy akciové trhy propadly v průměru o 30 %, toto portfolio zaznamenalo pokles o pouhých 0,5 %. Za poslední rok dosahuje výnosu přes 4 %.

Toto portfolio je připravené na všechny možné scénáře, které mohou nastat:

Permanentní portfolio

Jak říká jeden z nejslavnějších portfolio manažerů světa, Ray Dalio

„Měli byste mít postavené takové portfolio, které neví, co budoucnost přinese“.

A přesně to vystihuje permanentní portfolio.

Citát Ray Dalio

Permanentní portfolio obsahuje čtyři odlišné investiční nástroje, přičemž v každém období se daří jednomu z nich.

Průměrný roční výnos této konzervativní strategie je 3,3% p.a. nad inflací. Toto portfolio cílí na výnos cca. 3 -4,5% nad inflaci.

Veškeré výpočty obsahují započtenou průměrnou inflaci 3 % a servisní poplatek společnosti Sušánka & partneři s.r.o.

Na grafu níže můžete vidět, jak by se vyvíjel váš vklad v hodnotě 10 000 000 Kčobdobí 1988-2019 bez inflace a s inflací.

Jednorázové investice

Reference klienta

O finanční poradenství jsem se začal zajímat poté, co na mne připadla správa rodinného majetku. Neměl jsem v tomto ohledu žádné zkušenosti, pouze jsem si byl vědom toho, že na trhu je spousta podvodných společností, které se na finanční poradenství zaměřují. K výběru poradce jsem tedy přistupoval s velkou obezřetností. Na pana Sušánku jsem narazil na základě výborných recenzí, které jsem však stále bral s jistou rezervou. Po prvním setkání jsem byl však příjemně překvapen, z pana Sušánky jsem cítil férové jednaní a skutečný zájem o odvedení co nejlepší služby ve prospěch klienta. Velice oceňuji, že již na první nezávazné schůzce pan poradce zmínil všechny podmínky a poplatky, které se následně již neměnily, rovněž se nesnažil nalákat na vidinu nereálných zisků, ale rozebral se mnou, co je v dlouhodobém horizontu při mých možnostech reálné. I v době koronakrize vždy obratem reagoval na mé dotazy ohledně finančního plánu a dalšího postupu.

Investor, 28 let 2 mil. Kč

Jste konzervativní investor, který má obavu z velkých propadů na trzích a jde vám hlavně o ochranu vybudovaného majetku?

Pokud ano, tak právě pro vás je ideálním řešením permanentní portfolio. Sjednejte si s námi online či osobní konzultaci zdarma, kde probereme možnosti spolupráce.

Portfolio Nobelovy Nadace

V našich portfoliích se inspirujeme světovými investory a institucemi, příkladem je strategie Nobelovy Nadace. Toto portfolio patří u našich klientů mezi nejoblíbenější v poměru výnosu vs. rizika. Toto portfolio je určené pro odvážnější investory , kteří snesou větší míru pohybu na trzích a krátkodobé propady na úrovni 20-30% je nerozhodí.

Strategie Nobelovy nadace
Strategie Nobelovy nadace pro českého investora

Nobelova nadace byly založena v roce 1900 a svoji historii investování píše od roku 1901, kdy jí slavný vědec Alfred Nobel ve své závěti odkázal veškerý svůj majetek, ze kterého mají být jednou vypláceny Nobelovy ceny. Měl jednu podmínku – peníze se musely investovat do tzv. bezpečných aktiv, což v té době byly státní švédské královské dluhopisy.

Nadaci se po téměř 50 letech propadl majetek z 1,7 mld SEK na 0,5 mld SEK. Alfréd Nobel nepočítal totiž s inflací, kterou státní dluhopisy v dlouhodobém horizontu nedokáží porazit. Portfolio Nobelovy nadace se tedy nutně muselo změnit, aby nezaniklo. Došlo k posílení akciové části, ubraly se dluhopisy a přibyly alternativní investice. Díky tomu je dnes majetek na úrovní cca. 4,65 mld SEK (data k roku 2019), z portfolia se vybírají pouze 4% a majetek pozvolna dál roste. Nadace tak má zajištěnou budoucnost a financování celého portfolia pro následující generace.

Vycházíme a inspirujeme se z přesné strategie Nobelovy Nadace

Průměrný roční výnos této vyvážené strategie je 5,32% p.a. nad inflaci. Toto portfolio cílí na výnos cca. 5 – 6% nad inflaci.

Veškeré výpočty obsahují započtenou průměrnou inflaci 3 % a servisní poplatek společnosti Sušánka & partneři s.r.o.

Na grafu níže je znázorněno, jak by se vyvíjel váš vklad v hodnotě 10 000 000 Kčobdobí 1988-2020 bez inflace a s inflací dle strategie Nobelovy Nadace.

Jednorázové investice od 1988 do 2020

Jak se chovají akcie - dluhopisy v období 1980 - 2019

Roční výnos jednorázové investice

Reference klienta

Najít někoho, kdo mi pomůže investovat mé peníze, byl pro mne nekonečný horor. Měla jsem spoustu schůzek a poznala jsem hodně finančních poradců, ale měla jsem při jednáních jeden společný problém: nevěřila jsem, že jim jde o mé blaho. Změnu jsem zažila až při jednání s panem Sušánkou, který na mne působil klidně a velmi seriózně. Nic mi netlačil, vysvětlil mi způsob jeho práce, který spočívá v tom, že jeho služba je transparentně placená. Konečně jsem neměla pocit, že budu investovat tam, kde můj poradce dostane nejvyšší provizi. Po několika schůzkách jsem se odhodlala společnosti Sušánka & partneři svěřit své úspory. Společně jsme si ujasnili, jaký je můj cíl a v jakém horizontu. Bylo to poprvé, kdy mě někdo přiměl zamyslet se nad svými penězi v dlouhodobějším horizontu. Samozřejmým servisem je pravidelné informování, jak se investici daří. Co velmi oceňuji, je profesionální přístup, otevřenou komunikaci a vlastně i edukaci v oblasti financí. Jsem spokojená, že mé finance neleží ladem na spořícím účtu, ale že smysluplně vydělávají peníze. Jsem ráda, že jsem v profesionálních rukách společnosti Sušánka & Partneři.

Investorka, 55 let 6 mil Kč.

Jste investor, který nemá obavu z krátkodobých propadů 20-30% a chcete efektivně akumulovat (zhodnocovat) váš majetek?

Portfolio dle Nobelovy strategie patří mezi nejčastější portfolia. Nejde vám o co nejvyšší výnos, ale o dlouhodobé zhodnocení se střední mírou rizika na úrovni 4-6% nad inflaci?

Chcete investovat a zhodnocovat své peníze stejně jako Nobelova nadace?

Pokud ano, tak právě pro vás je ideálním řešením strategie Nobelovy nadace. Sjednejte si s námi online či osobní konzultaci zdarma, kde probereme možnosti spoluprá

Portfolio strategie Warrena Buffetta

Tato strategie je vhodná opravdu pro velmi odvážné investory. Minimální investiční horizont je 15 let. Toto portfolio dlouhodobě dokáže investorům přinést největší výnos s největším rizikem propadu. Na tomto portfoliu není nic výjimečného krátkodobě zažít propad i o 50%.

Podle této strategie investuje jeden z nejznámějších investorů na světě a také nejbohatších lidí, Warren Buffett.

Při investování dodržuje tyto zásady:

Strategie Warrena Buffeta

Průměrný roční výnos této dynamické strategie je 6,32% p.a. nad inflaci. Toto portfolio cílí na výnos cca. 6- 7% nad inflaci.

Veškeré výpočty obsahují započtenou průměrnou inflaci 3 % a servisní poplatek společnosti Sušánka & partneři s.r.o.

Na grafu níže můžete vidět, jak by se vyvíjel váš vklad v hodnotě 10 000 000 Kčobdobí 1988-2020 bez inflace a s inflací dle Warrena Buffetta.

Jednorázové investice

Jak se chovaly akcie - dluhopisy v období 1980 - 2019

Roční výnos

Reference klienta

Za roky spolupráce se Sušánka & partneři musím konstatovat, že jsem spokojená. Pokud hledáte poradce a společnost z oblasti investičního poradenství, která k vám bude 100% transparentní, jejich odměna bude převážně podílem na zisku a cílem pro Vás bude převážně ochrana Vašeho majetku + nějaké procento nad inflaci – mám pro Vás řešení, které jsem sama využila. Jako investorka z privátní banky mám velké srovnání se službou privátní banky v České republice. Vím, že v Sušánka&partneři jsem v dobrých rukou. Mé finanční prostředky se zhodnocují pár procent nad inflaci a já mohu klidně spát. Toto jsem v privátní bance nikdy nezažila a hodnota mých prostředků se spíše snižovala. Na spolupráci si nejvíce cením velké profesionality, transparentnosti a jasných argumentů, proč navrhovaná úprava portfolia dává smysl. Společnost se mnou pravidelně komunikuje formou kvartálních reportů a já přesně vím, jak se mým investicím daří. Mají jasně danou strategii a plán, kterých se drží a které mají dlouholeté výsledky. 

Za dobu spolupráce mohu konstatovat, že firma a osoba Jana Sušánky udělala velký krok kupředu a stále více zlepšují své služby a servis. Díky nim jsem část portfolia převedla do Švýcarska, kde cítím větší zabezpečení svého majetku a mohu využívat půjčení hotovosti proti zástavě investičního portfolia. Pokud hledáte poradce, který nabízí službu západního světa, Sušánka & partneři by pro Vás měla být jasná volba.

Investorka, 58 let, 18,5 mil Kč.

Jste dynamický investor, který nemá obavu z krátkodobých propadů 30-50% a chcete efektivně akumulovat (zhodnocovat) váš majetek?

Jste ochotni podstoupit vyšší rizika za cenu vyššího výnosu? Nejde vám o co nejvyšší výnos, ale o dlouhodobé zhodnocení se vyšší mírou rizika na úrovni 6-7% nad inflaci?

Chcete investovat a zhodnocovat své peníze stejně jako jeden z nejbohatších lidí světa a jeden z nejúspěšnějších investorů, Warren Buffet?

Investujte stejně jako on! Sjednejte si s námi online či osobní konzultaci zdarma, kde probereme možnosti spolupráce.

Zdroje:

Permanentní portfolio: 

Historický vývoj portfolia – S&P 500 Total Return Index – Yahoo – https://finance.yahoo.com/quote/%5ESP500TR?p=%5ESP500TR

T-bills 3 month – FRED – https://fred.stlouisfed.org/series/TB3MS,

ICE US 7-10 years government bonds Total Return Index – ICE (do roku 2004 – KFP tabulka) – https://www.theice.com/marketdata/reports/210

US Inflation – FRED – https://fred.stlouisfed.org/series/CPIAUCSL

Gold fixing price 10:30 a.m. (London time), London bullion market, based in U.S. Dollars – https://fred.stlouisfed.org/series/GOLDAMGBD228NLBM#0


Nobelova nadace:

Historický vývoj portfolia – S&P 500 Total Return Index – Yahoo – https://finance.yahoo.com/quote/%5ESP500TR?p=%5ESP500TR

T-bills 3 month – FRED – https://fred.stlouisfed.org/series/TB3MS,

ICE US 7-10 years government bonds Total Return Index – ICE (do roku 2004 – KFP tabulka) – https://www.theice.com/marketdata/reports/210

US Inflation – FRED – https://fred.stlouisfed.org/series/CPIAUCSL


Strategie Warrena Buffetta:

Historický vývoj portfolia – S&P 500 Total Return Index – Yahoo – https://finance.yahoo.com/quote/%5ESP500TR?p=%5ESP500TR

US Inflation – FRED – https://fred.stlouisfed.org/series/CPIAUCSL

WordPress Video Lightbox Plugin

Nenašli jste konkrétní informaci, kterou jste hledali?

Nevadí. Nechte nám na sebe kontaktní údaje, my se Vám ozveme.

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.