Sušánka & partneři

Prodej
firmy / nemovitosti

Nacházíte se v situaci, kdy uvažujete o prodeji (podílu) firmy či nemovitosti? A zároveň se již začínáte zabývat myšlenkou, kam peníze z prodeje firmy či nemovitosti budete investovat, a jakým způsobem?

Nedělejte chybu jako většina podnikatelů či majitelů nemovitostí. Tito lidé začínají řešit, kam peníze investovat až v době, kdy už je mají na účtu. A to je pozdě. Inflace je vysoká a doba, po kterou vám leží peníze na účtu, než je zainvestujete, může trvat 3–6 měsíců dle velikosti majetku. Zainvestování majetku je tak potřeba řešit mnohem dříve, než peníze získáte.

Nejvhodnější doba, kdy začít řešit, kam peníze investovat, je v období, kdy víte, že k prodeji dojde, ale proces, než se prodej dořeší, bude ještě nějakou dobu trvat.

Jak postupovat ohledně investování při prodeji?

Jak přemýšlet při tvorbě investičního portfolia?

Do jakých společností a oborů investovat?

Jaké investiční nástroje volit?

Proč dividendové portfolio?

Většina majitelů firem, ale i majitelů nemovitostí, je zvyklá na vyplácení zisku z firmy či nájmu z nemovitosti, tzv. tok peněz neboli cashflow. A právě vyplácení dividendy z investičního portfolia tok peněz ze zisku firmy či nemovitosti zcela nahrazuje.

Tito lidé pak nejčastěji volí právě dividendové portfolio, které jim nájem či vyplacení zisku nahradí.
Samozřejmě ne každý investor chce dividendové portfolio. Někteří investoři nejsou v situaci, kdy chtějí začít čerpat rentu, ale chtějí majetek teprve budovat. Pro tyto investory je vhodné dividendy investovat zpět do portfolia a ušetřit 15 % na dani z výnosu.

Jak velký majetek pro sestavení investičního portfolia po prodeji firmy či nemovitosti je vhodný?

Díky tomu, že se inspirujeme strategií dolarových milionářů a abychom Vám byli tuto službu schopní nabídnout, je minimální majetek stanoven na 15 milionů korun.

Disponujete minimálně 15 miliony korun
a chcete vybudovat dividendové či reinvestiční portfolio?
Kontaktujte nás níže pomocí kontaktního formuláře
a domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zdarma.

WordPress Lightbox

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.