Využijte prémiových služeb privátního bankéře a získejte nadstandardní individuální péči o vaše peníze

Náš cílový investor je tzv. dolarový milionář

Našimi investory jsou úspěšní majitelé firem, generální ředitelé, vrcholoví manažeři a IT odborníci, kteří nemají čas se o své peníze starat a ani se o své peníze starat nechtějí.

Tito lidé věnují velké množství svého času a energie svému podnikání, či profesi. Čas, který jim pak zbývá, chtějí věnovat rodině, přátelům a koníčkům.

Na péči o své peníze a majetek mají nás. Platí nás napřímo a převážně ze zisku. Právě tito lidé, kteří s námi spolupracují, si uvědomují velikost svého majetku. Někteří prodali firmu či se firmu prodat chystají.

 

Tito investoři si velmi uvědomují, že starat se o částky v desítkách až stovkách milionů korun není úplně jednoduché a nechtějí toto riziko vzít jen sami na sebe. Chtějí profesionála, který problematice rozumí a jsou připraveni si za jeho odbornost a poradenství zaplatit.

Jsme toho názoru, že pokud vyděláváte peníze v České republice (jako zaměstnaní či podnikáním), tak byste o svém majetku měli přemýšlet následujícím způsobem:

Logo Jan Sušánka

V našich strategiích se nesoustředíme pouze na jeden ekonomický scénář, ale počítáme se všemi možnými situacemi, které mohou v budoucnu přijít a ohrozit váš majetek. Umíme si představit investování v době vysoké inflace a deflace. Řekneme vám, jak budeme investovat v době ekonomického růstu nebo když na ekonomický cyklus přijde recese.

Dbáme na férovou spolupráci,
která je a bude výhodná pro obě strany

S našimi investory pracujeme a chceme pracovat dlouhodobě, a proto vždy nastavujeme co možná nejférovější podmínky tak, aby byly pro obě strany jednohlasně výhodné. Sedíme s nimi na jedné straně jednacího stolu a činíme kroky, které přináší prospěch našim klientům. Naše odměna je totiž převážně ze zisku – a ne podle toho, kolik přineseme bance. Klienti nás platí přímo.

Nejsme zastánci zbytečně vysokých fixních poplatků, které jsou účtovány po celou dobu, a to i v době, kdy se kapitálovým trhům nedaří a zažívají krizi či propady. V tu dobu tento poplatek prohlubuje celkový propad portfolia.

Zakládáme si na výkonnostním poplatku formou tzv. High-Water Mark. Nejvyšší úroveň hodnoty majetku je zastřešena a v případě, že hodnota klesne pod nejvyšší úroveň, se žádný poplatek neúčtuje.

výkonnostní popatek
Zdroj: https://cdn.shareprices.com.au/data/jbfund/watermark_2019.png

Věříme, že to je právě ta správná cesta. Přesto rádi zvážíme možnosti individuálních podmínek, které budou pro vás férové a transparentní.

Zeptejte se nás na investiční strategie

Poskytujeme úvodní konzultaci zdarma

Úvodní konzultaci vnímáme nezávazně jako poznání jeden druhého, společných hodnot a také poznání společného cíle ochrany rodinného majetku pro vás a následující generace.

Nezastáváme názor, že by měla být první konzultace primárně určena k analýze fondů. Rádi však zodpovíme veškeré dotazy, abyste poznali, jak o investicích přemýšlíme.

Rozumíme a chápeme, že není úplně lehké rozhodnutí svěřit celý rodinný majetek někomu, koho téměř neznáte, a proto věřte, že budeme trpěliví. Důležitá rozhodnutí potřebují čas.

Učiňme první krok k sebepoznání a pojďme zjistit, zda vyznáváme podobné hodnoty. Úvodní konzultace obvykle probíhají formou osobní schůzky, ale umíme se potkávat i online formou videohovoru. Jednoduše si vyberte termín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Děkujeme.

Jak probíhá spolupráce?

I. Seznámení s námi

První schůzku vnímáme jako vzájemné poznání a nalezení společných hodnot pro budoucí spolupráci. První schůzka se nerovná analýze investic, ale rádi zodpovíme vaše veškeré dotazy, abyste poznali, jak o investicích přemýšlíme. Rozumíme a chápeme, že není úplně lehké rozhodnutí svěřit váš celý rodinný majetek někomu, koho téměř neznáte. A proto jsme trpěliví a dopřejeme vám dostatečný prostor se svobodně rozhodnout.

II. Sestavení investičního plánu

V případě, že se domluvíme na spolupráci, realizujeme schůzky, na kterých od vás zjišťujeme analytická data (např. jak dnes pracujete s vaším majetkem, jaká je jeho struktura apod.) a především pojmenováváme, jaké máte očekávání od investic. Tato data následně analyzujeme a sestavíme investiční plán.

III. Představení investičního plánu

Navrhneme individuální strategii, která vás jasně dovede k cílům, jako například pasivní příjem pro vás a další generace, taktéž strategie dlouhodobě chránící váš majetek. Navržená strategie bude počítat se všemi možnými ekonomickými scénáři, včetně investování v době vysoké inflace a deflace či dob, kdy se ekonomice bude dařit a kdy na ekonomický cyklus přijde recese. Získáte jasný přehled o tom, kolik vás to bude stát a z čeho se bude skládat roční poplatek, tzv. servis fee.

IV. Realizace investičního plánu

Po představení investičního plánu se zabýváme připomínkami klienta a řešíme veškeré detaily, které vedou k odsouhlasení plánu. Ihned po odsouhlasení činíme kroky vedoucí k realizaci plánu. Tímto začíná naše vzájemná spolupráce, které si velice vážíme.

V. Výroční schůzky

Na základě výše majetku se scházíme v intervalu 3 měsíců - 1 roku a pravidelně reportujeme výsledky vašeho portfolia a majetku, o který se staráme. Vyhodnocujeme například, jak se portfoliu a vašim penězům dařilo, co se událo na trzích a jestli spolupráce oběma stranám dává smysl. V případě, že bude vyžadovat portfolio změny, postaráme se o to. Portfolio upravíme, resp. rebalancujeme.

Co můžete od nás očekávat?

Transparentnost a férovost patří k našim hlavním hodnotám. Zakládáme si na co nejvyšší otevřenosti a transparentnosti směrem ke klientům. Komunikujeme jim veškeré informace, od formy odměňování, přes úpravy investičního portfolia, po nové informace z trhů. Bohužel nevidíme do budoucnosti, ale veškerá naše jednání máme podložená aktuálními surovými daty.

Prohlédněte si naší práci

Přečtěte si naše recenze

Soukromí našich klientů je pro nás prioritou.

Máte -li zájem si naše reference ověřit, rádi Vás spojíme s klienty, kteří nám k tomu dali svolení.

Svůj majetek jsem vydělal v USA, kde jsem dlouho žil. A tak i vzhledem k velikosti svého majetku jsem měl možnost se bavit s největšími finančními institucemi na světě např. Morgan Stanley, Creative Planning atd… ale i mnoha českými privátními bankéři a dalšími US a UK poradci a poradenskými firmami. V té době jsem již rok spolupracoval s panem Sušánkou. K mému překvapení jsem zjistil, že nespatřuji velký rozdíl mezi poradcem z Morgan Stanley a Honzou Sušánkou z České republiky. To hovoří myslím velmi dobře ve prospěch pana Sušánky. Oba nabízejí finanční plánování a investiční poradenství na vysoké úrovni. Privátní bankovnictví v CZ je zlehka zaseknuté v době před pár lety, ale jistě to není ta nejhorší volba. Vedle poradce jako je Jan Sušánka, ale zaostávají a opravdu si nemůžete být jistí, jestli vám radí ve váš prospěch. To je velká výhoda honorovaného poradce, pracuje pro vás a od nikoho jiného finance nebere. To pro mě bylo vždy zásadní. Chci poradci platit napřímo a vědět, že pracuje pro mě. Za dobu co jsem měl možnost Jana Sušánku poznat jsem zjistil, že jde o naprosto čestného muže, který svou práci miluje a skutečně mu jde o dobro svých klientů. Za dobu co jsme spolu pracovali mi několikrát prokázal služby nad rámec očekávání. Například jsme spolu po internetu(přes sdílení obrazovky) dělali v poměrně složitou transakci online… v 23 hodin v noci a to protože jsem si nebyl jistý. Příkladů je více.

V žádné jiné firmě mi nezpracovali finanční plán tak přehledně a kvalitně jako právě u Sušánka & partneři. A to opět porovnávám s velkými firmami i v USA. Vzhledem k tomu, že se vracím do USA, musel jsem na nějakou dobu spolupráci s panem Sušánkou přerušit (kvůli regulacím i jinému legálnímu systému). Dlouho jsem hledal náhradu v USA a ač jsem nakonec našel schopné lidi, musím uznat, že mi spolupráce s panem Sušánkou mi chybí. Jeho zájem o “background” a cíle klienta je totiž, zdá se, těžko nahraditelný. Ač s novou firmou spolupracuji už dlouho … a to byli ti nejlepší co jsem byl schopen najít, musím se často divit jak moc jim musím věci opakovat a vysvětlovat a opravovat v plánech. Setkání s Janem Sušánkou je většinou radost, protože když dojde na prezentaci plánu většinou jen odpovídám “Jo … to dává smysl”.

Proto vám můžu spolupráci s klidem doporučit.                           

Investor 34 let, 265 mil

Přečtěte si naše recenze

Soukromí našich klientů je pro nás prioritou.

Máte -li zájem si naše reference ověřit, rádi Vás spojíme s klienty, kteří nám k tomu dali svolení.
K panu Sušánkovi jsem šel po dlouhém samostudiu investování, které mě dovedlo k porozumění, že čím víc vím, tím méně jsem si jistý. Vzhledem k velikosti mého majetku mi přišlo příliš nebezpečné se do investování pustit sám. Od malého strachu, například abych nepřehlédl skryté poplatky u brokera až po to, že udělám chybu a o peníze přijdu. Ani můj privátní bankéř ve mně nevzbuzoval důvěru, jak v tom, že investicím rozumí, tak ani v tom, že je úplně na mé straně. Můj plán byl poměrně jasný. Chtěl jsem investovat do globálního diverzifikovaného portfolia akcií bez aktivní správy fondů. V tom jsem našel v panu Sušánkovi perfektního partnera, který mi nakonec doporučil i trochu konzervativnější přístup. Nejprve jsme si promluvili o mé představě budoucnosti (renta, zajištění kvalitního vzdělání dětí, vlastní bydlení) a on pro mě připravil finanční plán. Poprvé jsem měl reálný plán ke svým financím. Už to nebylo jen spoření a šetření a doufání, že se to v budoucnu nějak vyřeší. Ale jasný, reálný plán. To bylo něco, co bych sám asi nedokázal. Navíc diverzifikace mého portfolia je s panem Sušánkou ještě vyšší, než jsem sám plánoval, což mě těší a uklidňuje ještě víc. Od začátku jsem měl pocit, že pan Sušánka je na mé straně. Jeho přístup je ukázkový a lidský. Už po našem počátečním setkání, kdy jsem ještě ani nebyl jeho klient, mi volal s nabídkou investice, ze které by on neměl ani žádný zisk, a jen proto, že jsem se o něčem podobném zmínil. Nakonec, ač by to nemělo být na konci, ale možná na začátku, jak se říká v USA "If you are not paying for a product, You are the product” (neboli "Když za produkt neplatíš, ty jsi ten produkt”). Nemůžete čekat, že vám někdo výhodně poradí zadarmo a nic z toho nebude mít. Za kvalitní služby se platí.

Klient, 33 let, 19,5 mil. Kč​
Jako dlouhodobá klientka privátní banky mám velké srovnání se službami pana Sušánky. Za celou dobu, co jsem klientem privátní banky, se mě jediný bankéř nezeptal na mé cíle a co má být výstupem mé investice po skončení plánovaného investičního horizontu. Pan Sušánka byl první poradce, který se mnou rozebral vlastní investiční plán včetně pasivního přijmu a zajištění mé osoby i mých nástupců. Mám tedy srovnání, že privátní banka vám hlavně prodává drahé produkty, které vetšinou nezapadají do celkové strategie. Loňský rok jsem zažila něco výjimečného. Na části portfolia, o které se stará pan Sušánka, jsem měla opravdu velké zhodnocení. Vím, že toto se nebude dít každý rok a jednou přijde i období propadů či krize. Takové zhodnocení jsem ale za celou dobu od své privátní banky nikdy neměla. Privátní banka má drahé produkty a poplatky, které “žerou” velkou část zisků. Pan Sušánka má velmi nízké poplatky, které hrají v můj prospěch, oba máme stejný cíl - vydělat. Pokud se můj majetek bude zhodnocovat a růst, odměna pana Sušánky bude zaslouženě větší.

Klientk, 57 let, 8 mil. Kč​

Bereme si vaše peníze na starost, aby byly peníze k dispozici dalším generacím

Šetříme vám čas

Naši investoři se věnují tomu, v čem jsou opravdu dobří. Jako podnikatelé a manažeři dobře vědí, že se každý člověk hodí na jinou práci, přičemž naším oborem jsou investice a finanční trhy.

Jsme vaším partnerem

Budujeme dlouhodobý vztah, který je založený na hodnotách. Našim klientům primárně přinášíme profit, na základě kterého může být zaplacena naše služba.

Jsme vaše podpora

Jednáme s pokorou a empatií. Víme, co dělat v krizové situaci, kdy často podléháte svým emocím. Vaše rozhodování podložíme surovými daty, které povedou k racionálnímu výsledku.

Vždy víte, za co platíte

Klienti nás přímo platí za to, že s jistotou jednáme v jejich zájmu a doporučujeme právě to, co je pro ně opravdu dobré. Nedostáváme žádné provize od bank a jiných společností.

Začleňujeme protiinflační dluhopisy do investičních portfolií, pokud to dává smysl

Protiinflační dluhopisy mají bezpoplatkové řešení, které sami využíváme u našich investorů.

Jedná se o krátkodobý produkt, který lze využít jako alternativu k termínovaný vkladům a spořícím účtům. Protiinflační dluhopisy mohou dobře sloužit jako doplněk konzervativního investičního portfolia. Výnos protiinflačních dluhopisů se odvíjí od dané inflace v České republice +0,5 % navíc od Ministerstva financí.

Rádi vám pomůžeme posoudit vhodnost investice do protiinflačních dluhopisů ve vašem stávajícím investičním portfoliu.

Pro posouzení, prosíme, využijte úvodní konzultaci zdarma. Úvodní konzultace obvykle probíhají formou osobní schůzky, ale umíme se potkávat i online formou videohovoru. Jednoduše si vyberte termín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Děkujeme.

si můžete zdarma stáhnout.

Často kladené otázky

Jak mohu navázat spolupráci se společností Sušánka & partneři?

Na našich webových stránkách www.jansusanka.cz si s námi domluvte nevázanou konzultaci zdarma, kde probereme možnosti budoucí spolupráce, a především se s vámi poznáme.

Proč je důležitější sledovat průběžný poplatek, tzv. TER, oproti vstupnímu poplatku?

Vstupní poplatek zatíží investice jen na začátku (pouze první rok), ale průběžný poplatek se účtuje každý rok a pro investora je klíčový. Čím je poplatek vyšší, tím se investorovi snižuje zisk. Ideální TER je do 0,5 % p.a.

Proč je výhodnější investovat do ETF fondů oproti aktivně řízených fondů?

Správa ETF fondů je výrazně levnější. Pohybuje se cca 0,5 % p.a a kupujete si rovnou daný trh (index). Oproti tomu aktivně řízené fondy mají TER cca 2-3 % p.a a snaží se dlouhodobě překonat určitý trh (index), ale největší problém je, že 90 % aktivně řízených fondů zvolený trh neporáží. Proto je pro investory výhodnější koupit rovnou ETF fondy, kterým si nakoupí daný trh a ušetří cca 2 % ročně.

Jaký je rozdíl mezi honorovaným poradcem či bankéřem?

Honorovaný poradce je člověk, kterého si klient platí vždy přímo a sedí s ním na stejné straně jednacího stolu. Většinou je odměňován v podobě tzv. servis fee – kombinace fixního a výkonnostního poplatku. Oproti tomu privátní bankéř je odměňován na základě uzavření nových produktů a jeho velká část odměny se odvíjí od zisku banky – ne investora.

Jaká je výše vstupní poplatku do investic u vás oproti privátní bance?

U nás klienti investují bez vstupního poplatku investice – platí pouze za sestavení investičního plánu a investiční strategie, a to maximálně do výše 60.000 Kč (v případě majetku ve výši 20-100 milionů). Zato u privátní banky se vstupní poplatek pohybuje ve výši 1-3 %, tedy v řádech statisíců.

V čem je zásadní rozdíl mezi privátní bankou a vámi?

Strategieinvestiční plán, vybudování pasivního přijmu a převod majetku na další generace tak, aby se investiční portfolio dědilo z generace na generaci. Privátní investiční poradenství již nemůže být férovější. Naopak privátní banky často prodávají drahé produkty a musí plnit cíle banky. My jsme nezávislí.

Proč privátní banky nenabízí podobné investiční poradenství jako vy?

Rozdíl je v prioritách. Privátní bankéři mají úlohu plnit cíle banky, a proto je na prvním místě banka. My žádné takové cíle plnit nemusíme. U nás je a bude spokojenost investora na prvním místě

Chcete sestavit investiční portfolio dolarových milionářů?

Disponujete majetkem minimálně 10 milionů korun a více?
Ozvěte se nám a my Vám sestavíme individuální  investiční portfolio na  úrovní evropského privátního bankovnictví

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů
WordPress Video Lightbox Plugin

Stáhnout analýzu dluhopisů

* povinné pole
   

Nenašli jste konkrétní informaci, kterou jste hledali?

Nevadí. Nechte nám na sebe kontaktní údaje, my se Vám ozveme.

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.