Využijte prémiových služeb privátního bankéře a získejte nadstandardní individuální péči o vaše peníze

Náš cílový investor je tzv. dolarový milionář

Mezi naše investory patří úspěšní lidé, kteří nemají čas starat se o své peníze. Vědí, že svěřit se do rukou profesionálních finančních poradců, kteří se ve světě investic pohybují, snižuje riziko.

Tito lidé věnují velké množství svého času a energie svému podnikání, či profesi. Čas, který jim pak zbývá, chtějí věnovat rodině, přátelům a koníčkům.

Na péči o své peníze a majetek mají nás. Platí nás napřímo a převážně ze zisku. Právě tito lidé, kteří s námi spolupracují, si uvědomují velikost svého majetku. Někteří prodali firmu či se firmu prodat chystají.

Tito investoři si velmi uvědomují, že starat se o částky v desítkách až stovkách milionů korun není úplně jednoduché a nechtějí toto riziko vzít jen sami na sebe. Chtějí profesionála, který problematice rozumí a jsou připraveni si za jeho odbornost a poradenství zaplatit.

Ctíme několik zásad investování:

Logo Jan Sušánka

Naše investiční strategie zahrnují několik scénářů, které počítají s možnými situacemi jakými jsou inflace, deflace, ekonomický růst i recese.

Dbáme na férovou spolupráci,
která je a bude výhodná pro obě strany

Nastavujeme podmínky výhodné pro obě strany.

Místo vysokých fixních poplatků si zakládáme na výkonnostním poplatku formou tzv. High-Water Mark. Nejvyšší úroveň hodnoty majetku je zastřešena a v případě, že hodnota klesne pod tuto úroveň, žádný poplatek se neúčtuje.

Nejsme zastánci zbytečně vysokých fixních poplatků, které jsou účtovány po celou dobu, a to i v době, kdy se kapitálovým trhům nedaří a zažívají krizi či propady. V tu dobu tento poplatek prohlubuje celkový propad portfolia.

Zakládáme si na výkonnostním poplatku formou tzv. High-Water Mark. Nejvyšší úroveň hodnoty majetku je zastřešena a v případě, že hodnota klesne pod nejvyšší úroveň, se žádný poplatek neúčtuje.

výkonnostní popatek
Zdroj: https://cdn.shareprices.com.au/data/jbfund/watermark_2019.png

Věříme, že to je právě ta správná cesta. Přesto rádi zvážíme možnosti individuálních podmínek, které budou pro vás férové a transparentní.

Zeptejte se nás na investiční strategie

Poskytujeme úvodní konzultaci zdarma

Jak probíhá spolupráce?

I. Seznámení s námi

První schůzku vnímáme jako vzájemné poznání a nalezení společných hodnot pro budoucí spolupráci. Rádi zodpovíme vaše dotazy, abyste poznali, jak o investicích přemýšlíme. Není lehké rozhodnutí svěřit rodinný majetek někomu, koho neznáte. Proto jsme trpěliví a dopřejeme vám dostatečný prostor pro svobodné rozhodnutí.

II. Sestavení investičního plánu

V případě, že se domluvíme na spolupráci, následují schůzky, na kterých zjišťujeme analytická data (jak s majetkem pracujete, jaká je struktura vašeho majetku apod.) a definujeme vaše investiční očekávání. Poté probíhá analýza a sestavení investičního plánu.

III. Představení investičního plánu

Navrhneme individuální investiční plán, který strategicky povede k definovaným cílům, například pasivnímu příjmu pro vás a další generace, strategii dlouhodobě chránící váš majetek. Navržená strategie bude zahrnovat všechny ekonomické scénáře, včetně investování v době vysoké inflace, deflace, ekonomického růstu i recese. Získáte jasný přehled o poplatcích (servis fee).

IV. Realizace investičního plánu

Po představení investičního plánu se zabýváme připomínkami klienta. Jakmile je investiční plán odsouhlasen, dojde k realizaci plánu a tím k zahájení vzájemné spolupráce.

V. Výroční schůzky

Pravidelně vyhodnocujeme a reportujeme výsledky vašeho portfolia a majetku, o který se staráme. Informujeme klienta o tom, co se událo na trzích a jestli spolupráce oběma stranám dává smysl. V případě potřeby změn rebalancujeme portfolio.

Co můžete od nás očekávat?

Transparentnost a férovost patří k našim hlavním hodnotám. Zakládáme si na co nejvyšší otevřenosti a transparentnosti směrem ke klientům. Komunikujeme jim veškeré informace, od formy odměňování, přes úpravy investičního portfolia, po nové informace z trhů. Bohužel nevidíme do budoucnosti, ale veškerá naše jednání máme podložená aktuálními surovými daty.

Prohlédněte si naší práci

Přečtěte si naše recenze

Soukromí našich klientů je pro nás prioritou.

Máte -li zájem si naše reference ověřit, rádi Vás spojíme s klienty, kteří nám k tomu dali svolení.

Svůj majetek jsem vydělal v USA, kde jsem dlouho žil. A tak i vzhledem k velikosti svého majetku jsem měl možnost se bavit s největšími finančními institucemi na světě např. Morgan Stanley, Creative Planning atd… ale i mnoha českými privátními bankéři a dalšími US a UK poradci a poradenskými firmami. V té době jsem již rok spolupracoval s panem Sušánkou. K mému překvapení jsem zjistil, že nespatřuji velký rozdíl mezi poradcem z Morgan Stanley a Honzou Sušánkou z České republiky. To hovoří myslím velmi dobře ve prospěch pana Sušánky. Oba nabízejí finanční plánování a investiční poradenství na vysoké úrovni. Privátní bankovnictví v CZ je zlehka zaseknuté v době před pár lety, ale jistě to není ta nejhorší volba. Vedle poradce jako je Jan Sušánka, ale zaostávají a opravdu si nemůžete být jistí, jestli vám radí ve váš prospěch. To je velká výhoda honorovaného poradce, pracuje pro vás a od nikoho jiného finance nebere. To pro mě bylo vždy zásadní. Chci poradci platit napřímo a vědět, že pracuje pro mě. Za dobu co jsem měl možnost Jana Sušánku poznat jsem zjistil, že jde o naprosto čestného muže, který svou práci miluje a skutečně mu jde o dobro svých klientů. Za dobu co jsme spolu pracovali mi několikrát prokázal služby nad rámec očekávání. Například jsme spolu po internetu(přes sdílení obrazovky) dělali v poměrně složitou transakci online… v 23 hodin v noci a to protože jsem si nebyl jistý. Příkladů je více.

V žádné jiné firmě mi nezpracovali finanční plán tak přehledně a kvalitně jako právě u Sušánka & partneři. A to opět porovnávám s velkými firmami i v USA. Vzhledem k tomu, že se vracím do USA, musel jsem na nějakou dobu spolupráci s panem Sušánkou přerušit (kvůli regulacím i jinému legálnímu systému). Dlouho jsem hledal náhradu v USA a ač jsem nakonec našel schopné lidi, musím uznat, že mi spolupráce s panem Sušánkou mi chybí. Jeho zájem o “background” a cíle klienta je totiž, zdá se, těžko nahraditelný. Ač s novou firmou spolupracuji už dlouho … a to byli ti nejlepší co jsem byl schopen najít, musím se často divit jak moc jim musím věci opakovat a vysvětlovat a opravovat v plánech. Setkání s Janem Sušánkou je většinou radost, protože když dojde na prezentaci plánu většinou jen odpovídám “Jo … to dává smysl”.

Proto vám můžu spolupráci s klidem doporučit.                           

Investor 34 let, 265 mil

Bereme si vaše peníze na starost, aby byly peníze k dispozici dalším generacím

Šetříme vám čas

Naši investoři se věnují tomu, v čem jsou opravdu dobří. Jako podnikatelé a manažeři dobře vědí, že se každý člověk hodí na jinou práci, přičemž naším oborem jsou investice a finanční trhy.

Jsme vaším partnerem

Budujeme dlouhodobý vztah, který je založený na hodnotách. Našim klientům primárně přinášíme profit, na základě kterého může být zaplacena naše služba.

Jsme vaše podpora

Jednáme s pokorou a empatií. Víme, co dělat v krizové situaci, kdy často podléháte svým emocím. Vaše rozhodování podložíme surovými daty, které povedou k racionálnímu výsledku.

Vždy víte, za co platíte

Klienti nás přímo platí za to, že s jistotou jednáme v jejich zájmu a doporučujeme právě to, co je pro ně opravdu dobré. Nedostáváme žádné provize od bank a jiných společností.

Začleňujeme protiinflační dluhopisy do investičních portfolií, pokud to dává smysl

Protiinflační dluhopisy mají bezpoplatkové řešení, které sami využíváme u našich investorů.

Jedná se o krátkodobý produkt, který lze využít jako alternativu k termínovaným vkladům a spořícím účtům. Protiinflační dluhopisy mohou dobře sloužit jako doplněk konzervativního investičního portfolia. Výnos protiinflačních dluhopisů se odvíjí od dané inflace v České republice +0,5 % navíc od Ministerstva financí.

Rádi vám pomůžeme posoudit vhodnost investice do protiinflačních dluhopisů ve vašem stávajícím investičním portfoliu.

Pro posouzení využijte úvodní konzultaci zdarma. Úvodní konzultace obvykle probíhají formou osobní schůzky, ale umíme se potkávat i online formou videohovoru. Jednoduše si vyberte termín, který vám bude nejvíce vyhovovat.

si můžete zdarma stáhnout.

Často kladené otázky

Jak mohu navázat spolupráci se společností Sušánka & partneři?

Domluvte si nevázanou konzultaci zdarma. Na prvním setkání se poznáme a probereme možnosti budoucí spolupráce.

Proč je důležitější sledovat průběžný poplatek, tzv. TER, oproti vstupnímu poplatku?

Vstupní poplatek zatíží investice jen na začátku (pouze první rok). Průběžný poplatek se účtuje každý rok a pro investora je klíčový. Čím je poplatek vyšší, tím se investorovi snižuje zisk. Ideální TER je do 0,5 % p.a.

Proč je výhodnější investovat do ETF fondů oproti aktivně řízeným fondům?

Správa ETF fondů je výrazně levnější. Pohybuje se kolem 0,5 % p.a. a kupujete si rovnou daný trh (index). Oproti tomu aktivně řízené fondy mají TER kolem 2-3 % p.a., a snaží se dlouhodobě překonat určitý trh (index). Největší problém je, že 90 % aktivně řízených fondů zvolený trh neporáží. Proto je pro investory výhodnější koupit rovnou ETF fondy, kterým si nakoupí daný trh a ušetří cca 2 % ročně.

Jaký je rozdíl mezi honorovaným poradcem či bankéřem?

Honorovaný poradce je člověk, kterého si klient platí vždy přímo a sedí s ním na stejné straně jednacího stolu. Většinou je odměňován v podobě tzv. servis fee – kombinace fixního a výkonnostního poplatku. Oproti tomu privátní bankéř je odměňován na základě uzavření nových produktů a jeho velká část odměny se odvíjí od zisku banky – ne investora.

Jaká je výše vašeho vstupního poplatku do investic oproti privátní bance?

U nás klienti investují bez vstupního poplatku investice – platí pouze za sestavení investičního plánu a investiční strategie, a to maximálně do výše 60.000 Kč (v případě majetku ve výši 20-100 milionů Kč). Naproti tomu u privátní banky se vstupní poplatek pohybuje ve výši 1-3 %, tedy v řádech statisíců.

V čem je zásadní rozdíl mezi privátní bankou a vámi?

Zásadní rozdíl je ve strategii a investičním plánu, vybudování pasivního přijmu a převodu majetku tak, aby se investiční portfolio dědilo z generace na generaci. Privátní investiční poradenství nemůže být férovější. Naopak Privátní banky často prodávají drahé produkty a musí plnit cíle banky. My jsme nezávislí.

Proč privátní banky nenabízí podobné investiční poradenství jako vy?

Rozdíl je v prioritách. Privátní bankéři mají úlohu plnit cíle banky, a proto je na prvním místě banka. My žádné takové cíle plnit nemusíme. U nás je a bude spokojenost investora na prvním místě

Chcete sestavit investiční portfolio dolarových milionářů?

Disponujete majetkem minimálně 10 milionů korun a více?
Ozvěte se nám a my Vám sestavíme individuální  investiční portfolio na  úrovní evropského privátního bankovnictví

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajůpodmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů
WordPress Video Lightbox Plugin

Stáhnout analýzu dluhopisů

Nenašli jste konkrétní informaci, kterou jste hledali?

Nevadí. Nechte nám na sebe kontaktní údaje, my se Vám ozveme.

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.