E-book

Jak investují čeští multimilionáři v roce 2024

Po úspěšných e-boocích Jak investují dolaroví milionáři a Švýcarské privátní bankovnictví a jeho fungování a také po vydání knihy Práce s rodinným majetkem podnikatelů z 90. let jsme pro vás připravili další publikaci e-book Jak investují čeští multimilionáři v roce 2024.

Naučte se to také. Jednoduše.
S naším e-bookem.

V posledním roce se na nás začali obracet investoři, jejichž majetek přesahuje stovky milionů korun. Díky vzájemné spolupráci jsme ovšem postupně zjistili, že tito jedinci si nejsou příliš jistí, jak se svým majetkem naložit, a proto s ním pracují nedostatečně. Jak zabezpečit tak velké jmění a postupně ho zhodnocovat? Ideální strategií je naše čtyřúrovňové rizikové portfolio, které jsme přinesli do České republiky. Inspiraci jsme pro něj našli ve Spojených státech amerických v portfoliu super-rich people, kteří disponují majetkem v minimální výši 30 mil. dolarů. Čtyřúrovňové rizikové portfolio je strukturováno dle úrovní rizika daného investora či rodiny a definuje jednotlivé úrovně majetku, jako je to běžné ve Spojených státech amerických, Švýcarsku, Velké Británii, Singapuru a dalších vyspělých zemích, kde lidé nad svým majetkem přemýšlí systematicky.

V e-booku naleznete tato témata:

Jan Sušánka, EFP
Jan Sušánka, EFP – majitel a investiční poradce ve společnosti Sušánka & partneři

V naší rodině pocházím již z druhé generace, která úspěšně podniká.

V Sušánka & partneři jsme se dlouho zabývali tím, jak čeští multimilionáři přemýšlejí a investují. Před pár lety jsem si řekl, že chceme být vhodným partnerem pro dolarové milionáře, tzv. kategorii HNWI, a dnes tímto partnerem zcela zaslouženě jsme.

Spolupracujeme s prvními investory z kategorie UHNWI a právě jejich přístup k majetku jsme dlouho sledovali a studovali. Díky zkušenostem švýcarských privátních bankéřů a bank vám nyní můžeme předat část svého know-how. Jak čeští, ale i světoví multimilionáři přemýšlejí? Co od majetku očekávají a jakým způsobem ho chrání a zároveň zhodnocují? A proč si mohou dovolit investovat mnohem rizikověji než dolaroví milionáři? To vše se dozvíte v našem novém e-booku.

Pro koho je e-book Jak investují čeští multimilionáři v roce 2024 vhodný?

Hlavní důvody, proč si stáhnout e-book

Naše reference

Investor 36 let

300 mil. Kč

S Janem Sušánkou jsem začal spolupracovat, když jsem prodal akcie za několik milionů korun. Akcie jsem získal během života v Americe, kde jsem pomáhal vytvořit jednu z nejúspěšnějších firem v daném oboru. Dosud tam pracuji jako IT expert a práce mě moc baví. 

Ještě před vstupem na burzu jsem prodal akcie v tzv. tender offer. Vydělal jsem na nich pár milionů korun. V retrospektivě sice nešlo o moc výhodný obchod, ale to se už nedá nic dělat. V té době jsem začal hledat někoho, kdo mi s penězi pomůže. Také jsem trochu dospěl a z kluka, který neví, co bude dělat příští týden, se stal muž, který plánuje budoucnost. Zaujal mě tehdy FIRE movement, tedy brzký důchod“, a rozhodl jsem se na něj cílit. Vzhledem k prodeji akcií a velmi vysokému příjmu to nebylo nereálné. A tak jsem začal hledat certifikovaného poradce, který by byl placený přímo mnou. A našel jsem Jana Sušánku.

Protože poradci nemají v Čechách dobrou pověst, dával jsem mu spoustu otázek a zjišťoval jsem, jestli něco není mimo, například příslib nereálných zisků atd. Tehdy Jan Sušánka ještě nebyl tak známý, dnes má o dost větší kredit. Nic mě ale nezarazilo. Naopak mě těšily jeho znalosti a upřímnost. Rozhodl jsem se s ním dále spolupracovat.

Finanční plán, který pro mě vytvořil, mě doslova nadchnul. Najednou jsem měl v ruce ucelený strukturovaný plán, který dával smysl a seděl mi. Nejvíce jsem na něm ocenil, že plán byl připraven přesně pro mě. Přesně tak, jak mě pan Sušánka poznal. Nekopíroval žádné jiné. Byl to můj plán.

Naší firmě se velmi dařilo a před pár lety jsme úspěšně vstoupili na burzu. To ze mě udělalo dolarového milionáře. Teoreticky bych asi mohl přestat pracovat, ale práce mi dává radost, zaměstnává moji hlavu tak, jak chci, a pořád se tam něco učím. V té době jsme s Janem Sušánkou přerušili spolupráci z legislativních důvodů. Plánoval jsem návrat do USA.

Udělal jsem si hluboký průzkum na nového poradce či firmu. Mluvil jsem i s Morgan Stanley nebo Creative Planning v USA. Nakonec jsem ale zvolil menší firmu v Londýně. Rozhodující byla jejich flexibilita a schopnost mít klienta jak v USA, tak v Evropě.

Nakonec z Ameriky sešlo a já jsem si uvědomil, že Jan Sušánka byl nejlepší poradce, jakého jsem za život potkal. Proč? Jan Sušánka nabízí velmi kvalitní službu, která je pro mě srovnatelná s tím, co poskytují v USA, a v mém případě je dokonce ještě lepší. Nemusí to tak být pro vás, ale pro mě to platí. Opravdu jsem v životě neměl lepší investiční plán.

Dnes mám čtyřstupňové rizikové portfolio a portfolio uložené ve švýcarské bance. Dává mi to pocit jistoty. Ačkoliv bych řekl, že investování docela rozumím, jsem rád, že mám partnera, který mi je zdatným oponentem a rádcem. Nechtěl bych na tu zodpovědnost být sám. 

Žiju docela obyčejný život, netoužím po ničem velkolepém. Baví mě být s dcerou, cestovat a těch pár extrémních sportů, co ještě dokážu dělat… Ale hlavně nechci peníze moc řešit. Život a radost z něj nacházím jinde. Proto jsem dnes rád, že většinu přemýšlení o financích za mě dělá někdo, kdo tomu rozumí a komu věřím. Možná i proto nemám tolik co říct ke svému současnému portfoliu. Moc na něj totiž nemyslím…

Stáhněte si náš e-book a naučte se efektivně nakládat se svým majetkem po vzoru českých multimilionářů.

WordPress Lightbox

Stažení e-booku
Jak investují čeští multimilionáři
v roce 2024

Pro dokončení objednávky prosím vyplňte formulář níže.

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.