Jak se vám postarají privátní bankéři o peníze a majetek

Dnes mě zaujal jeden zajímavý článek na stránkách forbesu, kde ve spolupráci s nejmenovanou privátní bankou zveřejnili, jak investují čeští milionáři.
Kreditní karty

Dnes mě zaujal jeden zajímavý článek na stránkách forbesu, kde ve spolupráci s nejmenovanou privátní bankou zveřejnili, jak investují čeští milionáři. Dovolím si trochu s tímto článkem nesouhlasit, spíše bych ho nazval Jak investují peníze svých klientů čeští privátní bankéři.

V čem vidím zásadní problém?

Mají obavu, aby majetek klientovi příliš nepoklesl. Ideálně zainvestujte k nám váš celý majetek, my ho zatížíme poplatkem a moc vám nevyroste – zhodnocení 2% ročně je přece také fajn. Sice neporazí inflaci, ale to přece nevadí.

Problém je v tom, že privátní bankéři se moc nezabývají dlouhodobým plánem a strategií klienta. Nezjišťují, co má být výsledkem investice, jestli výběr renty či převod na další generaci.

Většina klientů nechce propad, to je pochopitelné. Nemají zkušenosti, takže jsou s dluhopisy a termínovanými vklady spokojení. Pro jejich peníze a dlouhodobý horizont je to ale smrtelná kombinace.

Většina klientů má v privátní bance uložené peníze, které jednou chtějí převést na děti, a tedy budou dlouhodobě investované. Proč tedy investovat ultrakonzervativním přístupem a přes 70% do dluhopisů, které mají nejnižší výnosy v historii a jsou některé dokonce v záporných sazbách?

Podíváme se na srovnání s portfoliem nejbohatších lidí na světě v roce 2019, kteří se označují za velmi konzervativní. Nechtějí o svůj majetek přijít, jejich cílem je porazit inflaci a přidat nějaké procento nad. I přesto investují cca. 26% do akcií. V dluhopisech mají jen cca. 18%, v nemovitostech cca. 15%, v alternativách 13% a v hotovosti 27,1%.

zdroj: worldwealthreport.com

I u nás ve společnosti mám pro konzervativní klienty portfolio, které obsahuje minimálně 24% akcií, je velmi málo volatilní a v během velkých propadů mezi únorem a březnem oslabilo jen o -0,05%. Za posledních šest měsíců dokonce portfolio generuje zisk téměř 5%. Toto portfolio je určené k výnosu na úrovni inflace plus přidaní nějakého procenta nad.

Negarantuji vám nejvyšší výnos, ale ochráním vaše peníze před inflací a dokáži vám je dlouhodobě zhodnotit o 4–6 %. Chcete takové portfolio?  Domluvte si s námi online konzultaci zdarma.

Investujte vždy s jasným plánem a cílem

Svým penězům byste měli určit jasný směr a cíl. Investujete-li na 10 let a více a plánujete-li z portfolia čerpat rentu nebo jednou předat majetek další generaci, nedovolte vašemu poradci či privátnímu bankéři, aby vám do portfolia dal více než 25% dluhopisů.

Většina našich klientů se velmi podobá klientům privátních bank a jsou konzervativní, ale mají v portfoliu akcie dle rizikového profilu cca. 30 -70%.

Vyberte si vždy jednoho partnera, kterému budete důvěřovat

Mějte k sobě takového člověka, který je odborník, profesionál, umí vás jako klienta nasměrovat a určit jasnou strategii. Jedině tak bude mít pro vás přidanou hodnotu a s takovým člověkem má smysl spolupracovat. Pokud to lze, vybírejte si takového partnera, který je odměňován na základě zisku, tj. kolik vydělá vám a ne kolik vydělá dané investiční společnosti.

Privátní bankéři jsou bohužel odměňováni na základě výnosu bance. Jak to vypadá? Klienti privátních bank mají v portfoliu často produkty, které vůbec nepotřebují, jsou drahé a s vysokou marží, a to jen kvůli tomu, aby bankéř dostal prémie.

Často se v bankách některé produkty „balí“ do speciálních strukturovaných produktů jako investiční certifikáty, které jsou nevýhodné pro klienta a skoro vždycky výhodné pro banku.

Pokud chcete sestavit investiční portfolio, které vydělává pár procent nad inflaci, a jde vám převážně o to svůj majetek ochránit, kontaktujete nás a domluvte si online schůzku zdarma. Můžeme probrat vaše současné portfolio  a pomoci s tvorbou portfolia nového, které vám bude generovat pasivní příjem.

Analytických měsíčník

Chcete dostávat každý měsíc novinky ze světa investic a financí formou analytického měsíčníků?

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku. (trochu přeformulovat)

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Video Lightbox Plugin

Nenašli jste konkrétní informaci, kterou jste hledali?

Nevadí. Nechte nám na sebe kontaktní údaje, my se Vám ozveme.

Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů

Stáhnout analýzu dluhopisů

* povinné pole
   

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.