Proč je dobré mít poradce s certifikátem EFA a nechat si od něj radit

Jaké jsou výhody finančního a investičního poradce s certifikátem EFA? Titul EFA je mezinárodně uznávaný titul a představuje nejvyšší evropský standard ve finančním plánování.

Finanční poradenství

Když je člověk nemocný, automaticky si zajde k lékaři. Když řeší člověk sousedské spory, obrátí se na právníka. Proč však většina lidí své finance koordinuje vlastní pomocí? Nesmyslně investují, pročítají diskuze na finančních portálech a snaží se porozumět oboru, o kterém téměř nic nevědí.

Mít svého finančního a investičního poradce nese mnohé výhody. Máte své finance pod kontrolou. Investujete do správných věcí, máte kompletně sestavené investiční portfolio a vaše finance skutečně rostou.

Poradce s certifikátem EFA

Co to vlastně EFA je? Je to mezinárodně uznávaný titul a představuje nejvyšší evropský standard ve finančním plánování. Pro získání titulu musí poradce prokazatelně doložit praxi v oboru, složit náročnou zkoušku a dále se průběžně vzdělávat a školit. Díky tomu vám může nabídnout kvalitní a odborné služby v oblasti finančního poradenství v jakoukoliv dobu. Ověření certifikátu u svého poradce si můžete ověřit na webových stránkách na efpa.czefpa-eu.org.

Ne však pouze titul dělá mistra mistrem. Skutečný finanční poradce vám dokáže detailně zanalyzovat vaši finanční situaci. Poradí vám jak můžete v čase bohatnout a upozorní vás na rizika, která během doby mohou nastat. Stane se vašim rádcem a má prokazatelné výsledky, které mluví za něj. Investiční poradce má možnost sestavit vám investiční portfolio na míru a ne jen investice zprostředkovat. Díky tomu za své investiční rady ručí. Naopak investiční zprostředkovatel za nic takového neručí.

Nechte si radit od odborníků

Ne jenom životní pojištění, pojištění majetku, či správnou investici vám může pomoci vhodně vybrat odborník. Dokáže správně zanalyzovat vaši situaci a vybrat vám řešení přímo na míru. Poradce s certifikátem EFA vám jako první věc sestaví finanční a investiční plán. To je nejdůležitější a nejčastější práce kvalitních poradců. Takový poradce bude chtít pravděpodobně za finanční plán zaplatit. Nikdy vám neřekne, že plán sestaví zdarma. Každý máme jiný obnos financí a můžeme s nimi jinak nakládat. Jinak bude investovat doktor a jinak učitelka v mateřské školce. 

Nesnažte se sami rozumět oboru, ve kterém jste jako Alenka v říši divů. Nechte si poradit a vaše finance budou vzkvétat. 

Pokud máte ještě více otázek nebo vás zajímá něco o mé práci stáhněte si moji brožuru “Osobní poradce portfolia.

Pavel Černík
analytik

Chcete dostávat každý týden novinky ze světa investic, ekonomiky a kapitálových trhů?
Přihlaste s k našemu odběru.

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku.

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Lightbox

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.