Reportování výsledků investiční strategie

Je zcela běžnou a základní službou poradenské firmy, která pracuje ve formátu honorovaného poradenství. Tedy firmy, kterou platíte napřímo a z větší části ze zisku. Bohužel ne letos, kdy skoro nikdo na diverzifikovaném akciovém portfoliu zisk negeneruje.

Pro všechny naše investory kvartálně reportujeme výsledky jejich investičních portfolií. Je to zcela běžná a standardní věc. Každý investor chce vědět, jak se daří jeho majetku a portfoliu. Pokud Vám je Váš poradce alespoň jednou za rok nepošle, je něco špatně. Pokud jste investor s 10 miliony korun, měli byste kvartální report obdržet vždy. 

U nás ve společnosti pak investorům od 20 mil. Kč posíláme reporty dokonce měsíčně. Zaslouží si to a za to nás vlastně platí. 

Do reportu zařazujeme navíc i investice, které jsou mimo náš poradenský mandát. Například konkrétní akcie firmy, pro kterou investoři pracují, termínované vklady, protiinflační dluhopisy, fyzické nemovitosti, private equity či co-investice. 

 

Pro nás, a hlavně pro našeho analytika Pavla Černíka, je naprosto klíčové znát celkový majetek investora, veškerá jeho investiční aktiva, abychom mohli dát majetku celkovou strukturu, která bude smysluplná dle naší investiční strategie a přístupu. Právě přesnou investiční strategii všech aktiv řešíme s investory na začátku spolupráce, kdy společně připravujeme individuální plán na míru.

Nedávno jsme v jednom výběrovém řízení, kterého jsme se po čase zúčastnili, dostali zpětnou vazbu. Přesněji náš analytik Pavel Černík

„Pavle, čekal jsem od Vás hodně, ale Váš plán je naprosto skvělý. Jdete do neuvěřitelného detailu a koukáte se na můj majetek opravdu z nadhledu. Máte nejdetailnější plán ze všech. Tady není co řešit.“

Nedávno mi jeden velký investor při kvartální schůzce říkal: „Honzo, proč máte větší propad než konkurence, když Vaše strategie je velmi podobná?“ 

To je jednoduché, pane investore. Za prvé máme odlišný přístup v dividendové strategii. Když rentu nepotřebujete čerpat, je zbytečné dividendy danit. S Vašimi emocemi ale umíme pracovat, a pracujeme. Nepočítáme do našeho portfolia výnos z termínovaných vkladů a protiinflačních dluhopisů.

Kdybychom to počítali, jsme na tom podobně, jestli ne lépe. Jako naši přidanou hodnotu berou investoři, že jim nabízíme protiinflační dluhopisy, termínované vklady v CZK ve Švýcarsku, private equity a další nástroje. Z toho si však odměnu nebereme a zároveň ani nepočítáme do našeho výnosu či ztráty. 

Přidaná hodnota Sušánka & partneři 

Nedávno chtěl jeden náš investor prodat protiinflační dluhopisy. Tyto dluhopisy nejdou nakoupit. Kdyby je vypověděl, dostal by se jen k cca 70 % původní částky první rok. Při kvartální schůzce nám to řekl. Následně jsme si vyhodnotili investory, kteří by dluhopisy mohli kupit. 

Dluhopis jsme nabídli prvnímu investorovi, ten samozřejmě zájem měl. Připravila se smlouva a následně se dluhopisy převedly. Původní vlastník byl spokojený, že dostal hned všechny peníze a nový, že má na části majetku ochranu inflace.

Kdo by v dnešní době odmítl investiční nástroj, který má výnos dle inflace, když se nedá vůbec koupit.

Vždy se s kolegy snažíme za každé situace hledat cesty a nové směry, abychom našim investorům nabídli službu, která má pro ně přidanou hodnotu. 

Právě služby, jakou je private equity, české termínované vklady ve Švýcarsku, protiinflační dluhopisy a mnoho dalších věcí, které umíme investorům nabídnout nad rámec našeho běžného poradenství, jsou hlavními důvody, proč s námi investují.

Pokud se chcete stát naším investorem, disponujete desítkami či stovkami milionů korun, které dlouhodobě hodláte investovat, můžete si s námi domluvit nezávaznou konzultaci. 

Chcete se stát našim investorem?

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajůpodmínky služby Google. Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Pavel Černík
analytik

Chcete dostávat každý týden novinky ze světa investic, ekonomiky a kapitálových trhů?
Přihlaste s k našemu odběru.

E-book

Chcete vědět, jak správně a efektivně investovat vaše peníze a stát se finančně nezávislým? Naučím vás to v našem e-booku.

Členská sekce

Chcete přístup do privátní sekce pro investory? Staňte se členy našeho členského portálu a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu, webinářům, analýzám a vzdělání.

WordPress Lightbox

Novinka!

Inspirujte se naší knihou, která Vám otevře témata, které jste nevěděli, že vůbec existují.

Stáhnout analýzu dluhopisů

Online konzultace ZDARMA

Pro dokončení objednávky prosím pokračujte vybráním datumu a času.