Privátní
bankovnictví

Klienti českých privátních bank si častokrát neuvědomují, že existuje „něco lepšího“. České privátní banky a jejich služby jsou totiž velmi zkostnatělé a konzervativní. V praxi nabízí primárně své finanční produkty, které ale zatěžují vysokými ročními náklady. Kromě toho se zaměřují zejména na ochranu kapitálu a zhodnocování majetku investorů pro ně není tolik důležité.
Pro koho je
privátní bankovnictví?
Ideálním investorem je klient české privátní banky splňující kritéria služby, kterou privátní banky nazývají wealth management – tedy investor s majetkem ve výši 50 milionů korun nebo 2 milionů dolarů a více. Částka se liší podle státu, ve kterém chceme služby privátního bankovnictví využít.
My i naši investoři dlouhodobě využíváme osvědčené bankovní domy ve Švýcarsku, USA, Singapuru a Lichtenštejnsku, které se specializují na klienty z řad HNWI a UHNWI a poskytují kvalitní služby na globální úrovni.
Jaké jsou výhody
privátního bankovnictví?
V čem spočívá zásadní rozdíl? Veškeré světové privátní banky lze využít pouze jako správce. To je věc, kterou většina českých privátních bank neumožňuje nebo nechce umožnit. Při tomto modelu investor investuje sám nebo podle poradenské firmy či multi family office.
Zároveň mnohé privátní banky rozkládají prostředky mezi více bankovních institucí, čímž zajišťují vyšší úroveň diverzifikace a bezpečnosti. Na každý další vklad se vztahuje samostatné pojištění vkladů. Diverzifikace se dočká investor také z pohledu odlišné jurisdikce. USA, Švýcarsko i Singapur mají v tomto směru své specifické výhody a přístup ke správě majetku.
Privátní banky nabízí zajímavé investiční možnosti do globálních ETF fondů, konkrétních akcií, dluhopisů, private equity, venture capital fondů a přímých investic (direct investments). Investoři si mohou uložit své prostředky do fiduciary deposit, tedy termínovaných vkladů s fixní výpovědní dobou, nebo zvolit flexibilnější variantu tzv. call vkladu, který lze vypovědět do 48 hodin.
Možnosti investování s privátními bankami po celém světě
Investování přes privátní banky ve vybraných zemích po celém světě přináší našim investorům výhody, které běžné české banky často ani nemohou nabídnout. Na základě našich dlouholetých zkušeností jsme si oblíbili švýcarské, americké či singapurské privátní banky, a to nejen pro jejich přístup k HNWI a UHNWI klientele, ale i pro širokou nabídku investičních možností od tradičních akcií a dluhopisů až po exkluzivní private equity fondy či venture capital investice.
Díky nezávislé správě majetku a absenci zájmového střetu si investoři mohou sestavit skutečně diverzifikované a efektivní portfolio odpovídající jejich individuálním cílům.
Každý z výše uvedených bankovních trhů má svá specifika, která stojí za zmínění.
Zjistěte více o privátních bankách v jednotlivých zemích
E-book
Švýcarské privátní bankovnictví
Chcete investovat chytře a bezpečně? Zvažujete převod majetku do švýcarské privátní banky? Náš e-book vám ukáže, proč a jak efektivně převádět majetek do Švýcarska.
Lombardní úvěr
Zahraniční privátní banky nabízí lombardní úvěr. Jedná se o poskytnutí peněz z banky oproti zástavě současného investičního portfolia. Velké zahraniční banky nabízí úvěry v jakékoliv cizí světové měně, přičemž úrok se odvíjí od lombardní sazby vyhlašované danou centrální bankou dle měny úvěru.
Lombardní úvěr je flexibilní, kdykoliv ho lze převést na jinou měnu. Je možné také zkrátit nebo prodloužit délku jeho trvání. Nejčastěji se používá na koupi investičních nemovitostí, podílu či celé firmy, nákup akcií ve slevě nebo na zainvestování do velkých private equity fondů.
Vždy je potřeba mít na paměti, že lombardní úvěr je krátkodobý. Investor by si měl být jistý, že ho během jednoho roku splatí. V případě investičních nemovitostí se může počítat i s delším horizontem, například na úrovni 3 až 4 let.
Banky poskytují lombardní úvěry, jejichž výše je stanovena na základě zástavní hodnoty investičního portfolia klienta. Obvyklým ukazatelem pro stanovení výše úvěru je poměr loan-to-value (LTV), který se nejčastěji pohybuje mezi 45 až 65 % celkové hodnoty portfolia. Tento poměr vyjadřuje, jakou část z celkové hodnoty investovaných aktiv může klient čerpat ve formě úvěru.
Investoři by si neměli půjčovat více než 30 % z celkové hodnoty portfolia. Stále platí možná rizika a v případě propadu na trzích nebo poklesu portfolia, kdy hodnota klesne pod zástavní úroveň, banka zavolá tzv. margin call, kdy bude chtít LTV dorovnat do zástavní hodnoty.
Pokud disponujete majetkem v objemu do 16 milionů švýcarských franků, švýcarské privátní banky jsou určeny právě pro vás. Patří mezi absolutní špičku a s jejich službami budete plně spokojení.
E-book
Lombardní úvěry
v portfoliích multimilionářů
Potřebujete získat likviditu, ale nechcete ohrozit dlouhodobou investiční strategii? Stáhněte si náš e-book a naučte se využívat lombardní úvěr k financování nových příležitostí.
Investoři a Red carpet
Plánujete investovat minimálně 10 milionů švýcarských franků? Rádi pro vás zorganizujeme tzv. red carpet u privátní banky v Curychu, Ženevě, Vaduzu a New Yorku. Jedná se o speciální událost, kdy poznáte nejlepší odborníky na asset allocation, státní dluhopisy, private equity, hedge funds, direct investments a mnoho dalšího.
Zanechte nám svůj kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme zpět.
Jak využít služeb
privátního bankovnictví?
Pokud plánujete investovat minimálně 3 miliony švýcarských franků nebo ekvivalent v jiných měnách, otevírají se vám možnosti, které vám rádi na základě našich mnohaletých zkušeností zprostředkujeme. Společně s investičním portfoliem využijeme ideálně zvolenou zahraniční privátní banku jako správce a budeme skrze ni investovat do dalších investičních nástrojů. Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci, kde prodiskutujeme vše, co vás bude zajímat.